درباره آتن

آتن پایتخت کشور یونان است. نام این شهر تاریخی از آتنا ایزد بانوی خرد و جنگ و الهه نگهبان این شهر گرفته شده است.آکروپولیس مشرف بر شهر است. بقایای یونان باستان شامل پارتنون، اِرِختئوم، و معبد آتنا نیکه است. در نزدیکی محل آگورای قدیمی (بازار) تِسئوم قرار دارد، و در جنوب آکروپولیس تماشاخانه دیونوسوس واقع شده است. در جنوب شرقی، دروازه هادریانوس و ستون های معبد المپیان زئوس قرار دارد. نزدیک آن، ورزشگاه مرمرین قرار دارد که در حدود ۳۳۰ پ م ساخته و در ۱۸۹۶ بازسازی شد.

تصاویر شهر آتن

درباره یونان

اگرچه یونان از نظر جغرافیایی در حوزه اتحادیه اروپا قرار دارد، لکن از نظر فرهنگی از گروه کشورهای شرقی محسوب میشود. جوانان و نوجوانان یونانی تا حدودی به سنت های خود احترام می گذارند، به عنوان نمونه موسیقی سنتی یونان هنوز در بین آنان طرفدار دارد و در سال های اخیر ضمن تغییراتی جزیی، نوعی موسیقی پاپ، سنتی شایع شده است که به مذاق جوانان خوشتر می آید.موسیقی اسران و یونان از نظر ردیف، گوشه و ریتم شباهت های زیادی به یکدیگر دارند. از همین رو دو طرف از موسیقی یکدیگر لذت میبرند و سازهای ایرانی دف، تنبک، کمانچه، سنتور، شیپور، عود، قانون، دایره، نی و سرنا در موسیقی سنتی یونان کاربرد موثر دارد.

آتن پایتخت کشور یونان است...

آتن پایتخت کشور یونان است. نام این شهر تاریخی از آتنا ایزد بانوی خرد و جنگ و الهه نگهبان این شهر گرفته شده است.آکروپولیس مشرف بر شهر است. بقایای یونان باستان شامل پارتنون، اِرِختئوم، و معبد آتنا نیکه است. در نزدیکی محل آگورای قدیمی (بازار) تِسئوم قرار دارد، و در جنوب آکروپولیس تماشاخانه دیونوسوس واقع شده است. در جنوب شرقی، دروازه هادریانوس و ستون های معبد المپیان زئوس قرار دارد. نزدیک آن، ورزشگاه مرمرین قرار دارد که در حدود ۳۳۰ پ م ساخته و در ۱۸۹۶ بازسازی شد.

نقاط دیدنی یونان

کتابخانه ها: مهم ترین کتابخانه های یونان عبارتند از کتابخانه ملی یونان، کتابخانه دانشگاه آتن و پانتئون، کتابخانه مجلس، کتابخانه دانشگاه پلی تکنیک و کتابخانه دانشگاه ارسطوی تسالونیک موزه ها: درحال حاضر 134 موزه و 92 مرکز و بنای تاریخی در یونان وجود دارد که مهم ترین آنها عبارتند از موزه های آکروپلیس، ملی، باستان شناسی، شهر آتن، بناکی، بیزانس، دلفی، ونزلوس، جنگ، حیات وحش، یهودیان یونان، سکه، ماراتن و موزه موسیقی یونان. نقاط توریستی: مجموعه تاریخی آکروپلیس در مرکز آتن و منطقه پلاکا، دانشگاه آتن، سالن زاپیو، تپه لیکاویتوس، استادیوم پاناتیاکو، سد ماراتن، معبد سونیو، کانال کورینتوس، تئاتر اپیداوروس، قلعه نافلیو، قلعه مته اورا، معبد دلفی، المپیا، کوه مقدس آتوس، جنگل های جزیره کورفو، جزیره کرت و معبد جزیره اگینا

آکروپولیس (Acropolis)

معابد با شکوه آکروپولیس یکی معروف ترین مناطق تاریخی دنیا محسوب می شوند که در قرن ۵ قبل از میلاد ساخته شده اند . معماری به کار رفته در آکروپولیس ، معماری در جهان غرب را برای بیش از دو هزار سال تحت تأثیر خود قرار داده است.

موزه آکروپولیس (Acropolis Museum)

کلکسیونی از مجسمه های با شکوهی که در تپه مقدس آکروپولیس یافت شد در موزه آکروپولیس نگهداری می شود که این موزه یک ساختمان دیدنی و مدرن است و در سال ۲۰۰۹ باز شد .

تئاتر دیونیسوس (Theater of Dionysus)

محل تولد تئاتر اروپا تئاتر دیونیسوس است چرا که کمدی و تراژدی های زیادی از نویسندگان معروفی همانند ایسخولوس (Aeschylus) ، اوریپیدس (Euripides) و سوفوکل (Sophocles) در قرن پنجم قبل از میلاد در این تئاتر اجرا شده است .

موزه ملی باستان شناسی (National Archaeological Museum)

بزرگترین موزه در آتن که مجموعه ای استثنایی از اشیاء بیش از ۷ هزاره، از دوران ماقبل تاریخ تا پایان دوران روم را در خود جای داده است موزه ملی باستان شناسی می باشد .

آگورای رومی (Roman Agora)

در قرن اول میلادی مرکز تجاری جدید آتن با نام آگورای رومی که به عنوان یک بازار بود ساخته شد و برج بادها (Tower of the Winds) که یک ساعت باستانی می باشد در حاشیه این بازار به چشم می خورد .

تپه لیکوویتوس (Lykavittos Hill)

بلندترین تپه در آتن با ارتفاع ۲۷۷ متر تپه لیکوویتوس می باشد . منظره بالای تپه فوق العاده بوده و کلیسای کوچک و زیبای سنت جورج در بالای این تپه قرار دارد .

کرامیکوس (Kerameikos)

در گورستان باستانی کرامیکوس در اوایل قرن بیستم در حین حفاری ها تعداد زیادی مجسمه مراسم تدفین کشف شد که علاوه بر این، ویرانه های دو دروازه بزرگ شهر نیز در این سایت پیدا شده است .

کتابخانه هادریان (Library of Hadrian)

یک مجموعه کتابخانه بزرگ متعلق به هادریان، امپراتور رومی، که فرهنگ یونانی را تحسین می کرد توسط وی ساخته شد و این سازه بزرگ که ۱۲۰ متر طول داشت، در سال ۱۳۲ بعد از میلاد افتتاح شد.

آگورای باستانی (Ancient Agora)

آگورای باستانی در حال حاضر به عنوان یک پارک بزرگ باستان شناسی با خرابه های متعدد ، یک معبد باستانی و یک ایوان سرپوشیده با یک موزه داخل آن شناخته می شود اما در گذشته برای قرن ها مرکز زندگی در آتن بود.

باغ ملی (National Garden)

در اواسط قرن نوزدهم به عنوان باغ خصوصی کاخ سلطنتی در مرکز آتن ، باغ ملی ایجاد شد .

پارلمان (Parliament House)

کاخ سلطنتی پادشاه اتو اول در قرن نوزده میلادی ساخته شد که همان پارلمان است و مدت کوتاهی پس از فروپاشی سیستم سلطنتی در سال ۱۹۲۹، این خانه تبدیل به مکان جدید مجلس یونان شد.

آنافیوتیکا (Anafiotika)

محله کوچک اما شاعرانه آنافیوتیکا، با ساختمان های سفید و کوچه های باریک و شیب دار خود، به نظر می رسد که مستقیماً از جزایر سیکلاد (cyclade) کنده شده است.

ورزشگاه پاناسناییک (Panathenaic Stadium)

در سال ۳۲۹ قبل از میلاد برای بازی هایی که در طول جشنواره پاناسناییک هر چهار سال به افتخار آتنا برگزار می شد ورزشگاه پاناسناییک تأسیس گردید.

پارتنون (Parthenon)

در بالای تپه آکروپولیس (Acropolis Hill) یکی از معروف ترین ساختمان های دنیا قرار دارد که معبد بزرگ پارتنون در قرن ۵ قبل از میلاد و در یک دوره فقط ۹ ساله ساخته شد.

معبد زئوس (Temple of Zeus)

بزرگترین معبد در یونان معبد زئوس با بیش از هفت قرن طول دوره ساخت می باشد واین معبد در نهایت در سال ۱۳۱ بعد از میلاد توسط امپراتور روم هادریان به پایان رسید.

Plaka قدیمی ترین بخش آتن...

Plaka قدیمی ترین بخش آتن است که برای بیشتر از 5.000 سال مسکونی بوده است. Plaka که در شمال و شرق دامنۀ آکروپولیس واقع شده و سرشار از بناهای تاریخی نظیر مقبره ها و کلیساهای باستانی می باشد، واقعا ارزش گشت و گذار دارد. درون آتن هشت تپۀ بزرگ وجود دارند ازجمله آکروپولیس، و خارج از آن کوه های Parnitha، Pendeli و Hymettos که شهر را محاصره می کنند. همچنین در طی سفری کوتاه به معروف ترین جاذبۀ توریستی یونانی با منظرۀ گیرا و بیاد ماندنی بنای عظیم پارتنون (معبد خدای آتنا) روبرو می شوید که 2.500 سال پیش روی تپۀ آکروپولیس ساخته شده است.

همین الان

تور خودتو بساز