درباره سنگاپور

سنگاپور در شمال خط استوا قرار دارد. این شهر شبیه یک باغچه بزرگ است که در میان درخت ها و بوته هایش خیابان و کوچه کشیده شده است. انواع گیاهان استوایی با چیدمانی زیبا و هوشمندانه چهره جذابی به خیابان ها و بزرگراه های شهر داده اند. این شهر نقطه بایر و برهوتی ندارد.

تصاویر شهر سنگاپور

سنگاپور Singapore

نام رسمي: جمهوري سنگاپور پايتخت: سنگاپور تاريخ استقلال: 1965 نوع حكومت : جمهوري چند حزبي با يك مجلس قانونگذاري، از سال 1959 مساحت 646 كيلومتر مربع نژاد/مليت: چيني- مالايايي- هندي دين: بودايي – تائوئيست- مسلمان – مسيحي – هندو – بدون دين زبان: چيني- مالايايي – تاميل – انگليسي بنادر مهم: سنگاپور- تنگه سنگاپور واحد پول: دلار سنگاپور

جزیره سنتوزا

در این مجموعه می توان با تله کابین به سمت سنتوزا حرکت کرد و منظره با شکوه آسمان آبی سنگاپور و بندر تجاری سنگاپور از چشم پرندگان را مشاهده کرد. هنگام ورود تصاویری که نمایانگر تاریخچه سنگاپور هستند را مشاهده نمایید. این تصاویر نقاشی شده مومی هرگز جذابیت و زیبایی خود را از دست نمی دهند. در بخش دیگر معرفی جشن های نژادی سنگاپور با تصاویر، صدا و بو می باشد. و بخش بعدی دنیای زیر آب است که در این بخش می توان بیش از 6000 موجود دریایی در انواع و اندازه های مختلف مشاهده کرد.

اسکله کلارک

این مکان که مجموعه ای از مغازه های زنجیره ای قرن نوزدهم بوده است، هم اکنون در بر گیرنده بیش از 50 مغازه و فروشگاه می باشد که عرضه کننده انواع لباس های ابریشمی و پارچه های طرح دار زیبا تا مبلمان و عتیقه جات می باشد. در هنگام شب این منطقه تبدیل به کارناوالی زنده از رستوران ها، میکده ها، بار ها و رستوران های رو باز می شود. برای صرف غذای محلی این مکان که کباب مالزی می باشد باید به Clarke Quay Satay Club مراجعه کنید. در این مکان قایق سواری از اسکله تا دهانه رودخانه سنگاپور میسر می باشد.

خیابان اورچارد، ارکید

این جاده که 2،5 کیلومتر می باشد بیشترین فروشگاه ها و مراکز خرید را در خود جای داده است. این جاده که به طور طبیعی درختچه های جوز و فلفل در آن وجود دارد در برگیرنده شیک ترین فروشگاه ها و رستوران ها و هتل های لوکس می باشد. معروف ترین مراکز خرید این مجموعه شامل Ngee Ann City ، Tangs Department Stor، Wisma Atria، Heeren و Centrepoint می باشد.با این وجود هنوز برخی قسمت های این جاده از دسترس بلدوزر در امان بودند و مربوط به اوایل قرن بیستم می باشند مخصوصاً مغازه های peranakan نزدیک Emerald Hill از نمونه این نوع ساختمان ها می باشد. برای صرف غذای محلی این مکان که کباب مالزی می باشد باید به Clarke Quay Satay Club مراجعه کنید. در این مکان قایق سواری از اسکله تا دهانه رودخانه سنگاپور میسر می باشد.

پارک مرلیون

این پارک به عنوان نماد هیئت توریسم سنگاپور در سال 1964 طراحی شده بود که مجسمه شیر با پیکر ماهی که بر امواج قرار گرفته است در آن قرار دارد که تمثیل سنگاپور نسبت به کل جهان می باشد.

باغ وحش سنگاپور

این باغ وحش با شکوه با مساحت 90 هکتار در بر گیرنده بیش از 2000 حیوان از سرتاسر جهان می باشد که بسیاری از این حیوانات آزاد هستند و تنها با حفاظ های طبیعی از قبیل آب یا بوته ها نگهداری می شوند.در این مکان می توانید صبحانه ای دلپذیر مشتمل بر نان تست و تخم مرغ و کرنفلکس و اقسام میوه های گرمسیری (به صورت اختیاری) میل نمایید کما اینکه بعید نیست در این حین اوران گوتانی به شما هنگام صرف صبحانه بپیوندد.

محله چینی ها

این مکان در سال 1821 هنگامی که اجناس ارزان قیمت چینی از شهر Fujian وارد سنگاپور شد بازگشایی شد. مسافرینی که از چین آمده بودند در رودخانه سنگاپور که به Telok Ayer معروف است مسکن گزیدند.

دریاچه دلفینها

دلفین های این دریاچه که از تایلند به این مکان آورده شده اند به دلیل اینکه رنگ پوستشان به صورتی گرویده است معروف هستند. 6 دلفین این دریاچه در تانکی به عمق 4،5 متری حاوی آب دریا و مشابه زیستگاه طبیعی این دلفین هاست زندگی می کنند. در کنار نمایش جالب دلفین ها شما می توانید با کمک راهنما و نیز آموزش ویژه وارد این استخر شوید و دلفین ها را با دست لمس کنید. ساعات نمایش از 11 صبح تا 13،30 بعد از ظهر به غیر از روز های بارانی می باشد.

سیاحت شبانه

در این مکان می توانید زیبایی حیات وحش و زندگانی غیر عادی حیوانات وحشی را در زیستگاه طبیعی خود در جنگل های طبیعی ببینید و راجع به زندگی شبانه آن ها آگاه شوید. در این مکان بوفالو وحشی، بانگو آفریقایی، قوچ، کفتار، شغال و بزرگترین کرگدن دنیا که آزادانه در جنگل زندگی می کند را ببینید.

پارک پرندگان جورونگ

این پارک با مساحت بیش از 20 هکتار شما را با دوستان پر دار انسانها رو در رو می کند. این پارک مشتمل بر بیش از 7000 پرنده جالب و عجیب است و متنوع ترین پارک پرندگان در جهان می باشد.می توان در این پارک نمایش شکار سلطان آسمان (عقاب) را مشاهده نمود.

اسکله قایق

یکی از بهترین نقاط سنگاپور رستوران های رو باز آن می باشد. این مکان که مملو از افراد بومی و خارجی ها و توریست ها می باشد، در بر گیرنده کافه های شیک، رستوران های روباز و گسترده و میکده های مختص جوانان و گالری خانه مد می باشد. در این مکان علاوه بر تجارت بار کشتی ها در کنار رودخانه میز های متعددی جهت صرف غذا در فضای آزاد تعبیه شده است. این مکان که همانند نقاشی زیبا می باشد با وجود شلوغی زیاد دارای منظره چشم نواز از رودخانه سنگاپور و املاک مستعمره نشین می باشد.

باغ گیاه شناسی

این باغ که در ماموریتی جهت پرورش گیاهان به دلایل اقتصادی در سال 1859 تاسیس گشته است در برگیرنده مساحت 52 هکتار می باشد. سال 1877 پرورش اولین درختان کائوچو مالزیایی و اندونزیایی نقطه تاریخی برای این باغ محسوب می شود. امروزه این پارک با داشتن 600،000 گونه گیاه مختلف، بزرگترین باغ گیاهی جهان محسوب می شود.این پارک تنوع فراوانی از گوناگونی و وضعیت گیاهان ارائه می دهد و هر نوع گیاهی از چمن زار های پیچیده و تابیده، باغ های ارکیده تا گیاهان جنگل های استوایی در این منطقه دیده می شود. دیگر جذابیت های این مکان باغ ارکیده طبیعی، مرکز بازدید کنندگان، چایخانه، باغ های ادویه و دریاچه ای بومی است. در این مکان علاوه بر تجارت بار کشتی ها در کنار رودخانه میز های متعددی جهت صرف غذا در فضای آزاد تعبیه شده است. این مکان که همانند نقاشی زیبا می باشد با وجود شلوغی زیاد دارای منظره چشم نواز از رودخانه سنگاپور و املاک مستعمره نشین می باشد.

موزه تازیخ

در این موزه می توانید وقایعی را که از قرن چهاردهم سبب شکل گیری سنگاپور تا کنون شده است را دنبال کنید. این موزه به مانند شهر فرنگی است که در آن فرهنگ و تاریخ غنی مردم سنگاپور، ریشه اجدادی و تعدد مذهبی و نژادی و جنگ ها و نزاع های تاریخی ملت سنگاپور را کشف می کنید. فراموش نکنید که جواهرات و طلا های Javanse متعلق به قرن چهاردهم که مربوط به دوران قبل از استعمار سنگاپور است را مشاهده کنید. در این مکان علاوه بر تجارت بار کشتی ها در کنار رودخانه میز های متعددی جهت صرف غذا در فضای آزاد تعبیه شده است. این مکان که همانند نقاشی زیبا می باشد با وجود شلوغی زیاد دارای منظره چشم نواز از رودخانه سنگاپور و املاک مستعمره نشین می باشد.

کلیسای سنت جوزف

این کلیسا در اوایل دهه سال 1800 توسط فرانسیسکو دو سیلوا ماله تاسیس شده است. پس از اینکه این کلیسا در سال 1906 فرسوده و کهنه گشت، تصمیم گرفته شد که در این مکان کلیسایی جدید ساخته شود و این امر منجر به تکمیل این کلیسا در سال 1912 شد. این کلسیا مشتمل بر یک گنبد هشت گوشه و دو گنبد دیگر مجاور این گنبد اصلی می باشد. حیاط این کلیسا در جمعه ها مملو از عبادت کنندگان می شود که ممکن است برخی به علت کمبود جا به بالکن بلوک های آپارتمانی اطراف بروند. اگر جمعه در این مکان حاضر شوید می توانید در مراسم مذهبی یاد آوری مصلوب شدن حضرت عیسی نیز شرکت داشته باشید.

همین الان

تور خودتو بساز