درباره کوالالامپور

کشوری است در چهار راه جنوب شرقی آسیا که از اغلب نقاط جهان از طریق هوا، زمین و دریا به آسانی می توان به آن راه یافت

تصاویر شهر کوالالامپور

کوالالامپور، کشور چهارراه جنوب شرقی آسیا

کوالالامپور در میانه ساحل غربی مالزی و به مساحت 243 کیلومتر مربع واقع شده است و تا کناره دریا 35 کیلومتر فاصله دارد. این شهر علی رغم قدمت کوتاه 100 ساله اش به شهری جهانی تبدیل شده و دارای سه قومیت مالایی، چینی و هندی می باشد. ساعت در کوالالامپور در حدود (4+) چها ساعت از تهران جلوتر است.در کوالالامپور پروازهای ایران عمدتاً در فرودگاه KLIA می نشیند که در حومه شهر واقع شده است و پروازهای داخلی توسط فرودگاه ICCT صورت می گیرد.

باغ های گل ارکیده و گل ختمی

این مکان در تامان تاسیک پر دانا واقع شده و بیش از هشتصد نوع گل در آن وجود دارد . ساعت کار از 9 صبح تا 5 بعدازظهر بوده و علاقه مندان بسیاری دارد.

پارک پرندگان

این پارک رو به روی باغ های گل های ارکیده می باشد. در این پارک انواع پرندگان مختلف جهان وجود دارد و محیط زیست هر پرنه مطابق با محیط زیست اصلیش طراحی شده است. ساعت کار از 9 صبح تا 6 بعدازظهر می باشد.

باغ پروانه ها

در نزیکی پارک پرندگان واقع شده است در این باغ 6000 پروانه زیبا وجود دارد که از 120 نوع نژاد اصلی تهیه و جمع آوری شده است . ساعت کار از 9 صبح تا 6 بعدازظهر است .

باغ آهوان

در نزیکی پارک پرندگان واقع شده است در این باغ 6000 پروانه زیبا وجود دارد که از 120 نوع نژاد اصلی تهیه و جمع آوری شده است . ساعت کار از 9 صبح تا 6 بعدازظهر است .

رصد خانه ملی

این بنا روی تپه ای در باغ های دریاچه پردانا قرار می گیرد. در این مجتمع سالن هایی برای نمایش اجرام آسمانی، نمایشگاه علمی ، فضایی، مرکز اطلاعات و رصد خانه تاریخی وجود دارد. ساعت کار از چهارشنبه تا یکشنبه از 10 صبح تا 5 بعدازظهر است.

کلیسای حضرت مریم

در جنوب محله چای ناتان واقع شده است. در این کلیسای کلاسیک انگلیکان می توان از کارهای هنری جالبی دیدن نمود و در ضمن داخل این کلیسا یک ارگ لوله ای بی نظیر وجود دارد.

مسجد ملی

این مسجد که در نزدیکی ایستگاه قطار قرار دارد، به شیوه هنر اسلامی معاصر می باشد. یکی از جاذبه های این مسجد اشکال هندسی و مدور آن می باشد گنجایش این مسجد 8000 نفر است و هنگام ورود باید لباس رسمی مناسب مکان را پوشید.

برج های دوقلوی پتروناس KLCC

این برج ها که به زبان عامیانه کی ال سی سی نامیده می شود. در مرکز شهر قرار دارد و بلندترین برج های دقلوی جهان می باشد. برای بازدید از این برج ها، باید ساعت 7 صبح بلیط تهیه نمود. در پایین این برج آکواریوم تونلی کی ال سی سی وجود دارد. در کنار این برج ها پارکی جهت برپایی جشن ها و مراسم شادی قرار دارد.

موزه ملی

این موزه در جنوب تامان تاسیک پردانا قرار دارد. در این موزه می توان با فرهنگ، عادت ها، هنرها، صنایع دستی، اسلحه و سکه های قدیمی کوالالامپور آشنا شد. در این جا همچنین فعالت های اقتصادی مانند کشت گیاه، نمونه های گیاهان و حیوانات مالزی وجود دارند. در فضای خارجی اشیا قدیمی و اتومبیل ها و تصوایر تاریخی از قصرهای مالزی ارائه شده اند. ساعت کار 9 صبح تا 6 بعدازظهر می باشد.

برج کوالالامپور (مناره کوالالامپور)

این مناره زیبا جهت ارتباطات شهر برپا گردیده و می توان از ارتفاع زیاد منطقه فدراتیو و کلانگ را در سکوی مراقبت و یا از درون رستوران چرخان مشاهده کرد

بنای یاد بود تنکا عبدالرحمن پوترا

این بنا در خیابان لالان داتواون واقع شده است. این بنا جهت بزرگداشت خاطره اولین نخست وزیر مالزی (تنکا عبدالرحمن پوترا الحاج) ساخته شده است. محل نصب این بنا در اقامتگاه رسمی این نخست وزیر می باشد که خود نیز دیدنی است. ساعت کار روزهای سه شنبه تا یکشنبه از 9 تا 6 بعدازظهر می باشد.

بازار مرکزی

این بازار در نزدیکی ایستگاه اتوبوس کلانگ قرار دارد. این مکان، مکانی برای ارائه دادن هنر، هنرمندان بومی می باشد. در آن چینی آلات، عتیقه جات و... به فروش می رسد. دارای سالن نمایش و کنسرت موسیقی می باشد. ساعت کار 10 صبح تا 10 شب است.

میدان برجایا تایمز

این میدان مهمترین منطقه تفریحی و خرید در شهر کوالالامپور است و دارای بزرگترین پارک سرپوشیده کشور نیز هست .

بوکیت بینتانگ

خیابان بوکیت بینتانگ در بر گیرنده دهها فروشگاه فوق مدرن و مجموعه های تجاری است که به هتل های بین المللی مرتبط است . سونگای وانگ پلازا و بی بی پلازا در خیابان های بوکیت بینتانگ و سلطان اسماعین قرار دارند.

همین الان

تور خودتو بساز