درباره بارسلون

بارسلون پس از مادرید پر جمعیت ترین شهر اسپانیا می باشد .

تصاویر شهر بارسلون

بارسلون دومین شهر پر جمعیت

بارسلون دومین شهر پر جمعیت در اسپانیا منطقه کاتالونیا است. بارسلون از مهمترین بنادر اروپا در دریای مدیترانه است. این شهر یکی از مراکز فرهنگی اسپانیا واروپاست .و به نوعی قلب موسیقی زنده و تئاتر دراین شهر همواره در تپش است. بارسلون همان‌ است که از یک شهر اروپایی انتظار دارید؛ دریا و ساحل، رستوران‌ها و کافه‌هایی که تا پاسی از شب گذشته بازند، خیابان‌های پر توریست، آثار دیدنی و موزه‌ها، آثار معماری معروف، خرید و تفریح. بارسلون شهری ا‌ست برای همه؛ شهری پر جنب‌ و‌جوش و شاد و زیباست و هر چند روزی هم که آنجا بمانید، باز هم جایی برای دیدن دارد.

ساگرادا فامیلیا (Sagrada Família)

Sagrada Família یا خانواده مقدس، مشهورترین نشان بارسلونا است. با این حال این کلیسای مدرن هنوز فاصله زیادی تا تمام شدن دارد، برای تکمیل ساخت ساختمان و 18 برج آن بیش از چند دهه زمان لازم است.

رامبلا (La Rambla)

رامبلا مشهورترین خیابان بارسلوناست که همیشه مملو از افراد بومی و توریست ها می‌باشد. این بلوار عابرین پیاده ، قصر کاتالونیا را به پورت ول متصل می‌کند.

مونیویک (Montjuïc)

مونیویک تپه ای است که در نزدیکی مرکز بارسلونا قرار دارد. این مکان جاذبه‌های زیادی مانند Poble Espanyol و برج Calatrava را در خود دارد، برجی که میراثی از نمایشگاه سال 1929 و المپیک 1992 است.

کاسا میلا (Casa Milà)

کاسا میلا یکی از چندین ساختمان غیر عادی ساخت گاودی در بارسلونا است. این ساختمان آخرین کار گاودی قبل از اختصاص زندگی‌اش به ساخت ساگرادا فامیلیا بوده است.

کاسا باتیو (Casa Batlló)

ساختمان رنگی کاسا باتیو، که در قرن 19 بازسازی‌شده است، یکی از شاهکارهای گاودی در بارسلونا می‌باشد. منظره داخلی مدرن و منحصربه‌فرد این ساختمان به زیبایی و فریبندگی نمای بیرونی آن است.

پارک د لا سیوتادلا (Parc de la Ciutadella)

پارک د لا سیوتادلا، در در اواخر قرن 19 میلادی در مرکز بارسلونا ساخته‌شده و جایگزین یک قلعه‌ی نظامی بزرگ شد. در این پارک یک موزه، باغ‌وحش و پارلمان کاتالان قرار گرفته است.

کلیسای جامع لا سئو (La Seu Cathedral)

کلیسای جامع بارسلونا در قلب بارّی گوتیک (Barri Gòtic)، که منطقه گوتیک بارسلونا است قرار دارد. این کلیسای جامع اکثراً در بین سال‌های 1929 تا 1460 ساخته شد. نمای خارجی گوتیک در پایان قرن 19 تکمیل شد.

پارک د لا سیوتادلا (Parc de la Ciutadella)

پلاسا د کاتالونیا شلوغ‌ترین میدان بارسلوناست که مابین بخش قدیمی شهر و بخش مدرن اکسمپله (Eixample) قرار دارد. این میدان در ابتدای رامبلا، بلوار مشهور بارسلونا، قرار گرفته است.

فواره‌ی جادویی (Magic Fountain)

فواره‌ی جادویی در نمایشگاه جهانی در سال 1929 ساخته‌شده و بخشی از مجموعه‌ای بزرگ از فواره‌ها و آبشارهاست. در عصرهای تابستان، این فواره با نورهای رنگی تزئین و زنده می شود.

آرناس د بارسلونا (Arenas de Barcelona)

در سال 2011، آرناس د بارسلونا که در سال 1900 به عنوان میدان گاوبازی ساخته شده بود، به یک مجتمع خرید و تفریحی تبدیل شد. تراس روی پشت‌بام این ساختمان، منظره‌ی زیبایی از اطراف را در اختیار بازدید کنندگان قرار می دهد.

ماهی بارسلونا (Barcelona Fish)

ماهی بارسلونا که توسط بومیان با نام پئیس (Peix) شناخته می‌شود، یکی از چشم‌گیرترین آثار هنری بارسلوناست. این مجسمه توسط معمار مشهور فرانک اُ گِهری (Frank O. Gehry) طراحی شده بود.

تریومفال آرک (triumphal arch )

تریومفال آرک یک طاق نصرت با آجرهای رنگی در سبک معماری اهالی شمال آفریقا (mudéjar) است. این طاق در سال 1888 به عنوان ورودی برای نمایشگاه جهانی ساخته شد.

مرکات دِ لا بوکِریّا (Mercat de la Boquería)

مرکات د لا بوکریا مشهورترین فروشگاه مواد غذایی در بارسلونا است. سالن شیشه‌ای و فلزی این بازار، در اوایل قرن 20 ساخته شد.

پوبله اسپانیول (Poble Espanyol)

پوبله اسپانیول یک روستای ساختگی است که برای نمایشگاه ملی سال 1929 ساخته شده بود. امروزه این مکان یک جاذبه‌ی توریستی مشهور همراه با سالن ها، رستوران ها و مغازه‌های بسیار است. خانه‌های این روستا ویترینی از معماری‌های متنوع اسپانیایی هستند.

همین الان

تور خودتو بساز