درباره مسکو

.شهر مسکو پایتخت روسیه در ناحیه مرکزی بخش اروپایی کشور واقع شده است.

تصاویر شهر مسکو

درباره مسکو

شهر مسکو پایتخت روسیه در ناحیه مرکزی بخش اروپایی کشور واقع شده و تاریخ بنای آن به سال 1147 میلادی می رسد.مسکو با جمعیتی بالغ بر 15 میلیون نفر مساحتی بیش از هزار کیلومتر مربع دارد.مسکو همچنین دارای رودخانه های فراوان با کشتیهای مسافربری مشغول به کار می باشند که شب ها مناظر بسیار زیبائی را بوجود می آوردند.

کاخ کرملین

کاخ کرملین در هسته مرکزی شهر مسکو در قرن پانزدهم بنا شده و شامل تعدادی کاخ و کلیساهای بسیار زیبا و شگفت انگیز می باشد.میدان سرخ که مهمترین میدان روسیه و مسکو می باشد در کنار کاخ کرملین واقع شده و حدود 72500 متر مربع وسعت دارد.

خیابان تورسکایا

خیابان های بسیار طرب انگیز مانند خیابان تورسکایا و آربات و ... محل رفت و آمد توریست ها می باشد.تئاتر بزرگ مسکو ( بالشوی تئاتر ) از معروفترین تئاتر های جهان بوده و سالیانه تعداد زیادی توریست را جلب می نماید.

کلیسای جامع سنت باسیل

کلیسای جامع سنت باسیل در میدان سرخ قرار دارد. این کلیسا که به دستور «ایوان مخوف» در سال‌های 1554 تا 1560 ساخته شده طبق یک افسانه، وقتی تزار پایان کار این کلیسا را دید دستور داد تا معماران آن را کور کنند تا آنها نتوانند در هیچ کجای دیگر جهان ساختمانی به این زیبایی خلق کنند. با وجود این داستان وحشتناک، کلیسای جامع یک شاهکار معماری است که از 9 محراب که روی یک پایه واحد قرار دارند تشکیل شده است. سنت باسیل یکی از مکان‌هایی است که هر کسی به مسکو می‌آید «باید» از آن دیدن کند.

مرکز خرید گوم

این مرکز خرید یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید در اروپاست و معروف‌ترین فروشگاه‌های مسکو در این محل قرار دارند. اما جدای از خرید، ساختمان و معماری این مرکز خرید یکی از جاذبه‌های شهر مسکو است. این مرکز خرید در میدان سرخ قرار دارد و اولین بخش آن در سال 1812 ساخته شده است. مغازه‌های این مرکز خرید غالبا لوکس هستند و شما می‌توانید برندهایی مانند لوییویتون، دیور، هوگوباس فبربری و غیره را در این پاساژ پیدا کنید. گوم همچنین یک مرکز فرهنگی هم به شمار می‌رود که نمایشگاه‌های متعدد عکاسی هم در آن برگزار می‌شود.

عمارت کوسکووا

این عمارت در قرن 18 ساخته شد و نشان دهنده معماری خانه‌های آن زمان است. این عمارت با شکوه با یک کاخ، یک پارک وسیع و یک برکه آب، شکوه و جلال خانه‌های آن زمان را به رخ می‌کشد. این عمارت یک مکان ایده‌آل برای بازدید در یک روز آفتابی است. در گذشته این عمارت دو روز در هفته میزبان میهمانی اشراف مسکو، زمینداران و حتی ملکه کاترین دوم روسیه بود. معماری خود عمارت ترکیب بسیار زیبایی از سبک باروک و سنتی است. کوسکووا همچنین یک موزه دارد که در فصل تابستان جشنواره‌ها و کنسرت‌های زیادی در آن برگزار می‌شود.

خانه مرکزی هنرمندان

این خانه بزرگ‌ترین نمایشگاه روسیه است که در سال 1979 با 27 سالن و 60 گالری افتتاح شده. هر ساله این مرکز میزبان صدها نمایشگاه از سراسر جهان است. خانه هنرمندان یک پارک زیبا و یک موزه مجسمه سازی هم دارد که بازدید از آن برای مراجعان رایگان است. همچنین برای بازی کودکان زمین‌های تفریحی در نظر گرفته شده است. در این ساختمان، کنسرت، کنفرانس و جشنواره‌های متعددی برگزار شده است و می‌شود.

آرامگاه لنین

نگهبانان مراقب هستند تا فضای آرامگاه ولادیمیر لنین، اولین رهبر اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی، سنگین باشد و اندوه خود را حفظ کند. بدن مومیایی شده لنین پس از مرگ در سال 1924 تبدیل به مومیایی شد و بدن مومیایی شده او یکی از پربازدیدترین جاذبه‌های شهر مسکو است. اگر به آرامگاه لنین می‌روید حواستان باشد نرم و آهسته قدم بردارید. در این محیط همراه داشتن کیف و دوربین عکاسی مجاز نیست.

گالری ترتیاکوف

گالری ترتیاکوف موزه عظیمی از هنر روسیه از دوران باستان تا معاصر است. این گالری 52 تالار دارد که در هر تالار آثار یک دوره زمانی به نمایش در آمده است. در این موزه می‌توانید شاهکار‌های بزرگ هنر روسیه قبل از انقلاب تا دوران کنونی را مشاهده کنید. در این گالری مجموعه عظیمی از مجسمه‌ها و نقاشی‌های هنرمندان مهم روسی نگهداری می‌شود. اینجا شما می‌توانید به نمایشگاه و فروشگاه آثار هنر محلی روسیه هم سری بزنید.

قبرستان نووادویچه

ساختمان صومعه مربوط به قرن شانزدهم است و نقاشی با آبرنگ روی دیوارهای گچی این صومعه آن را تبدیل به یکی از زیبایی‌های معماری این شهر کرده است. این صومعه همچنین قبرستانی هم دارد که آرامگاه ابدی بسیاری از چهره‌های فرهنگی روسیه مانند چخوف، گوگول و پروکوفیف است.

همین الان

تور خودتو بساز