درباره جزیره موریس

جزیره رویایی موریس در جنوبی ترین نقطه اقیانوس هند، شرق جزیره ماداگاسکار و جنوب شرقی قاره آفریقا واقع شده است.

تصاویر شهر جزیره موریس

موریس mauritius

جمهوری موریس در جنوب غربی اقیانوس هند واقع شده که ماداگاسکار و قاره ی عظیم آفریقا درست در غرب آن قرار گرفته اند. این جزیره فرهنگ مختلطی دارد و دلیل اصلی شهرتش را مدیون سواحل شنی، مناطق توریست پسند، آب لاجوردی رنگ و جنگل های انبوه بارانی اش می باشد. به دور از مناطق ساحلی و در درون شهر پایتختی پورت لوئیس، زندگی متضاد و گیج کننده ای خواهید دید که ترافیک های سنگین، مراکز خرید مدرن و پیشرفته ی عمده دارد. دفتر اصلی گردشگری موریس در شهر پورت لوئیس واقع شده و با اسکله ی کائودان و میدان ویکتوریا فاصله ی چندانی ندارد و اطلاعات و نقشه های توریستی دارد.

قصر Eureka، موکا، موریس

این قصر در جنوب کوهستان پوس واقع شده و یک ساختمان دارد که در اوایل قرن 19 از ترکیب سبک های مختلف ساخته شده و به عنوان اقامتگاهی برای اشراف زادگان فرانسه و انگلیس استفاده می شده است. این بنا عمدتا از جنس چوب و درست در وسط فضای زیبای یک باغ وسیع ساخته شده و به خانواده ی Clézio منصوب است. در سال 1985 این قصر به فروش رفت و امروزه به عنوان یک موزه مشغول به کار است. آثار هنری این قصر با همان شکوه دوران استعماری به نمایش در می آیند مانند اثاثیه ی عتیقه ی منزل، نقشه های قدیمی، عکس ها و ظروف چینی و بلورین که به این قصر جانی دوباره بخشیده است.

آکواریوم موریس – جاده ی ساحلی، Piments

حتما باید در طول سفر به این جزیره از این آکواریوم دیدن کنید. حدود 200 گونه جاندار دریایی شامل سنجاب ماهی تاجدار، خرچنگ، مارماهی، شیرماهی و انواع اختاپوس در درون 5 مخزن عظیم زندگی می کنند. در بزرگترین مخزن می توانید کوسه ها، مارماهی ها و لاکپشت های عظیم الجثه را ببینید. حتی اگر به غواصی علاقه ندارید، با دیدن این آکواریوم تقریبا تمام زندگی بستر اقیانوس هند را می بینید. هر روز ساعت 11 صبح به ماهی ها غذا داده می شود و بهترین زمان برای بازدید است. بچه ها از دست زدن به برخی از حیوانات اهلی در اینجا لذت خواهند برد.

باغات سلطنتی Pamplemousses

این باغات توسط باغبان فرانسوی Pierre Poivre در اواسط قرن 18 ساخته شده و در حقیقت باغی است که ساختمان زیبایی به نام 'Mon Plaisir' را احاطه نموده. امروزه این باغ یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی می باشد. در این باغ یک سری گیاه غیربومی مثل درختان نخل بسیار نادر، نیلوفرهای آبی عظیم الجثه و چندین درخت بومی و سیاه رنگ نگه داری و پرورش داده می شود.

پارک Mascareignes

این پارک که در جنوب موریس واقع شده مکان معروفی برای نگهداری لاک پشت های بزرگ می باشد. پیرترین لاک پشت اینجا به نام دومینو، بیش از 90 سال سن دارد. حدود هزار لاک پشت و 2 هزار کروکودیل نیل در اینجا زندگی می کنند. یک نمایشگاه حشرات نیز در این پارک مستقر شده که کلکسیون گسترده ای شامل 25 هزار نوع پروانه و حشره را در خود جای داده است. همچنین می توانید در اطراف پارک قدم زده و از فضای زیبای آن لذت ببرید. در این پارک زمین بازی کودکان و موزه ی کوچکی درباره ی لاک پشت ها وجود دارد.

طبیعت و پارک سرگرمی Casela

این مکان بین ساحل Flic en Flac و تامارین واقع شده و یکی از پربازدیدترین جاذبه های جزیره به شمار می آید و مساحتی حدود 14 هکتار را پوشش می دهد. این پارک محل زندگی حدود 1500 نوع پرنده در کنار ببر، شیر، چیتا، گورخر، بز کوهی و لاک پشت های عظیم الجثه می باشد. علاوه بر دیدن محل زندگی این حیوانات، سرگرمی های دیگری هم در اینجا وجود دارد مثل دوچرخه سواری، پیاده روی، باغ وحش حیوانات اهلی، زمین بازی بچه ها و یک رستوران.

ناحیه ی مهاجرین

این ناحیه ی تاریخی شامل یک پناهگاه است که در سال 1849 ساخته شد تا ورود مهاجرین رسمی را سرو سامان ببخشند و قانون بردگی را لغو نمایند. اکثر مهاجران از هند، چین، ماداگاسکار و آفریقای شرقی به اینجا آمده اند. این مکان نقشی حیاتی در تاریخ موریس داشته زیرا حدود 500 هزار مهاجر در بین سال های 1849 تا 1923 از این طریق وارد این کشور شده اند و سال ها بعد این راه بسته شد. هرچند اکثر بناهای این نواحی در دهه ی 1980 به خاطر ساخت خیابان مجاور آسیب دیده اند، اما بعدها به عنوان یک مقبره ی ملی شناخته شد و تا حدودی بازسازی گردید.

همین الان

تور خودتو بساز