درباره کندی

کندی آخرین پایتخت پادشاهان سریلانکاست که امروزه جزء میراث جهانی آن به حساب می آید.

تصاویر شهر کندی

درباره کندی

کندی به عنوان قطب مذهبی در سریلانکاست که در۱۲۰کیلومتری کلمبو پایتخت سریلانکا واقع شده است و۱۲۰هزار نفر جمعیت دارد. در این شهر می توانید از رانندگی در اطراف دریاچه ی کندی، که توسط سری ویکراما، آخرین پادشاه سینهالا، در سال 1806 ساخته شده است، لذت ببرید. حتماً از شهر کندی، بازار آن، مراکز هنری و نمایشگاه های صنایع دستی و موزه ی جواهرات آن دیدن کنید. بعداز ظهرها بهترین زمان برای بازدید از معبدی است که دندان بودا در آن نگهداری می شود. نمایش های نمادین و رقص محلی نیز از دیگر برنامه های جالب و سرگرم کننده ای است که می توانید در پایان روز خود، از آن ها لذت ببرید.

باغ ادویه ی کندی

یش از 2000 سال است که ادویه یکی از مرسوم ترین کالاهای تجاری سریلانکا به شمار می آید. شهر کندی آب و هوا و اقلیم بسیار مناسبی برای رویش گونه های مختلف ادویجات مانند فلفل، جوز، میخک، دارجین و هل دارد.در این باغ با درختان تنومندی مواجه خواهید شد که در سن 21 سالگی میوه می دهند. در این باغ گونه ی نادری از خانواده ی گیاهان ادویه نیز رشد می کند که پس از زعفران، گرانترین ادویه جهان است. وانیل که گیاهی است مخصوص نواحی مرطوب، به وفور در این باغ به چشم می خورد. در بدو ورود، در کنار زیبایی های این باغ سرسبز، عطر انواع گیاهان ادویه توجه گردشگران را به خود جلب می کند.

مرکز نگهداری فیل های پیناوا

این مرکز در روستای پیناوالا، 13 کیلومتری شمال غرب شهرستان کاگل، در منطقه ی ساباراگاموا واقع شده است. پیناوالا از لحاظ داشتن بزرگ ترین مرکز نگه داری از فیل های آسیا، شهرت جهانی دارد.در طول روز فیل های ماده به همراه بچه ها در منطقه ای مجزا به وسعت چند هکتار، آزادانه به گشت و گذار می پردازند. آن ها هر روز برای خوردن آب و آبتنی، دوبار مسیر 5 کیلومتری را تا رودخانه طی می کنند. از فیل های نر بالغ نیز برای انجام کارهای سبک، مانند حمل غذا، استفاده می شود. فیل های نر معمولاً زنجیر شده و جدا نگهداری می شوند.

معبد دندان بودا

معبد باشکوه دالادا مالیگاوا، که به معبد دندان بودا معروف است، در جزیره ی کندی قرار گرفته است. به هنگام صبح و عصر، آواز طبل مراسم راهبان این معبد در سرتاسر کوهستان طنین انداز می شود. معبد دالادا مالیگاوا در حدود دویست و پنجاه سال قدمت دارد. این معبد در نیمه ی دوم قرن هجده ساخته شده است. بخش اصلی در معماری آن، برج هشت ضلعی است که به نوعی نقش محراب معبد را داشته و محلی است برای نگهداری مقدسات آیین بودا. در نزدیکی این معبد گنبدی قرار دارد که به گنبد سیلان بودایی معروف است. شهرت معبد دالادا مالیگاوا به خاطر وجود یادگار بسیار مقدسی از بوداست که در اینجا نگهداری می شود. این یاد بود مقدس همان دندان بوداست که در سال 371 به سیلان آورده شد. قبل از آن، دندان بودا به مدت چند قرن در هند نگهداری شده بود.

همین الان

تور خودتو بساز