درباره سوچی

در شمال شرقی دریای سیاه شهری به نام سوچی قرار دارد که طول و عرض جغرافیایی آن به شرح زیر می باشد:طول آن 40 درجه شرقی و عرض آن 44 درجه شمالی می باشد.این شهر بیش از 400هزار نفر جمعیت دارد

تصاویر شهر سوچی

درباره سوچی

سوچی در سرزمین «کراسنودار» است. سوچی در یکی از این سرزمین‌های فدرال است. یعنی یکی از واحدهای مرزی. در غرب روسیه، در همسایگی جمهوری خودمختار آبخازیا (زیر نظر کشور گرجستان) و دریای سیاه. سوچی با شهرهای چلتنهام انگلیس، مانتون فرانسه، ریمینی ایتالیا، اسپوی فنلاند، لانگ‌بیچ آمریکا، کرچ اوکراین، ترابزون ترکیه، چاچاک صربستان، پارنوی استونی، ویهای چین، صیدای لبنان، لاس‌پیناس فیلیپین، ولس یونان، ونکوور کانادا، سلای مراکش و بادن-بادن آلمان خواهرخوانده است.

ورزش های زمستانی در سوچی

در سوچی منطقه ای به نام ((کراسنایا پولیانا)) وجود دارد که همه ساله هزاران نفر برای تفریح و ورزش زمستانی به آنجا میروند .منطقه ای کوهستانی که پوشیده از برف است و برای کسانی که به ورزش اسکی علاقه مند هستند میتوانند از این منطقه سوچی استفاده کنند انقدر زیبا و هیجان انگیز است که تی اگر اسکی هم بلد نباشید میتوانید از ماشین های مخصوص گردش در برف و سورتمه استفاده کنید و همچنین کالسکه سه اسبه سوار شوید.حتی رییس جمهور روسیه نیز برای اسکی به این منطقه از سوچی می آید. سکوت بی همتا و هوای خوب و عالی برای کسانی که علاقه به اسکی دارند باعث میشود در اقامتگاه و هتل ها سکنی گزینند. جالب است بدانید که شب ها اطراف کراسنایا پولیانای سوچی برفی است اما بیشتر برف در آنجا آفتاب میتابد و مسافران و گردشگران میتوانند آفتاب بگیرند. این منطقه سوچی حدود 42 کیلومتری آدلر سوچی قرار دارد و 20 خیابان ،900 خانه و حدود 5 هزار نفر جمعیت دارد.

پارک ملی سوچی

پارک ملی سوچی در نزدیکی سواحل شمال شرقی دریای سیاه قرار دارد.بر فراز کوه آخون که مرتفع ترین کوه در سوچی می باشد،یک برج نگهبانی وجود دارد که از بالای آن میتوان به یکی از دیدنی ترین مناظر طبیعت که مشرف به دریای سیاه،کوه قفقاز و پارک ملی سوچی می باشد را نظاره کرد. در سوچی پارک ملی بزرگی وجود دارد که حدود 1900000000متر مربع مساحت آن میباشد.پارک ملی سوچی از اولین پارک های کشور روسیه است.در 100 سال گذشته گونه های مختلفی از حیوانات مانند یوزپلنگ ها از شهر قفقاز روسیه ناپدید شدند که امروزه تعداد کمی از یوزپلنگ ها از سمت شمال کشور ایران به قفقاز می روند.

پارک آبی آکوا لو

در حوالی مرکز سوچی (20کیلومتری) پارک آبی به نام آکوالو وجدر دارد که پارک آبی تفریحی بزرگ است با انواع و اقسام حلقه لاستیکی ،چاله سیاه،سقوط آزاد ،کاسیچکا و سرسره های هیجا ن انگیز.بزرگترین سرسره آبی آن 12.5 متر ارتفاع و طول 110 متر(کامیکادز) می باشد.این پارک آبی جزو مراکز تفریحی است که سوچی را از خیلی از شهر ها متمکایز کرده است.

کوهستان کراسنایا پولیانای سوچی

کراسنایا پولیانا منطقه‌ای کوهستانی در 43 کیلومتری آدلر است. منطقه‌ای با طبیعتی بکر و بسیار زیبا که از سویی به قله‌های برف‌آگین قفقاز و از سوی دیگر به رودخانه‌ی مزیمتا می‌رسد. قله‌های آیبگا هم از زیبایی‌های این منطقه‌اند. صخره‌های آچیشخوی این منطقه از مشهورترین نقاط اسکی در روسیه است. اسکی در زمستان و قدم زدن در هوای تمیز کوهستان در تابستان از تفریح‌هایی است که می‌توانید در کراسنایا پولیانای سوچی بچشید. از ساحل تا کراسنایا پولیانای سوچی حدود یک ساعت و نیم با ماشین راه است.

آب گرم ماتسستای سوچی

آب گرم پارک ماتسستا به خاطر خاصیت‌های درمانی‌اش مشهور است. پزشکان برای درمان بیماری‌های پوستی، بیماری‌های قلبی، درد مفاصل، بیماری‌های زنان و بیماری‌های عصبی استفاده از آب این چشمه را توصیه می‌کنند. این خاصیت‌ها به خاطر املاح معدنی فراوان موجود در ماتسستا است. ماتسستا یعنی «آب و آتش». این واژه در اصل «آدیغه‌ای» (زبان شمال غربی قفقاز) است. دلیل این نام‌گذاری، آبِ به شدت گرم این چشمه است. جوری که وقتی دست خود را در آن بگذارید از شدت گرما سرخ می‌شود. وقتی به این پارک رفتید، بهتر است به مزارع کشت و پرورش چای هم سری بزنید. از بهترین انواع چای شمالی جهان در این جا پیدا می‌شوند.

پارک دندراری سوچی (باغ گیاه‌شناسی سوچی)

باغ گیاه‌شناسی دندراری از عبارتی یونانی به معنی «مجموعه درختان» گرفته شده است. 1700 گونه‌ی گیاهی در این پارک وجود دارد. دندراری ترکیبی از باغ‌های بالکنی ایتالیا و پارک‌های منظره‌دار انگلیس است. بخش‌های مدیترانه‌ای، چینی، استرالیایی، قفقازی، هیمالیایی، ژاپنی و مکزیکی بخش‌های مختلف این پارک هستند. بعضی گیاهان این پارک سمی هستند پس به علائم راهنما دقت کنید. در این پارک از ماشین کابلی هم می‌توانید برای دیدن پارک استفاده کنید. با این ماشین‌ها می‌توانید به بخش کوهستانی پارک بروید و پانورامای زیبایی از دریا و کوه‌های قفقاز را ببینید. کرایه‌ی ماشین‌ها 180 روبل است.

پارک دیسکاوری ورلد سوچی (پارک اقیانوسی سوچی)

از بزرگ‌ترین آکواریوم‌های موجودات اقیانوسی (با بیش از دویست گونه‌ی آبزی) که از 10 صبح تا 6 عصر باز است. این پارک آبی حدود 30 آکواریوم بزرگ دارد و 6200 مترمربع مساحت آن است. پارک آبی دیسکاوری ورلد سوچی به صورت تونل شیشه‌ای ساخته شده است. ورودی این پارک 500 روبل است.

پیست اتومبیل‌رانی سوچی

این پیست در 30 کیلومتری جنوب سوچی در منطقه‌ی آدلر است. پیست (جاده‌ای که دور یک محوطه قرار دارد) 5.8 کیلومتری سوچی که قبلا به نام «پیست خیابانی بین‌المللی سوچی» مشهور بود اکنون در «پیست پارک المپیک سوچی» است. این مدار شبیه پیست پارک المپیک پکن و پیست پارک المپیک سیدنی است. پارک المپیک سوچی در سال 2014 میزبان بازی‌های المپیک زمستانی بود.

همین الان

تور خودتو بساز